Průvodce po trackeru
Odeslat #1
Jerry (Administrator)
29/12/2010 17:36:06
(599 weeks ago)

Ratio: 722.01
Příspěvky: 114
Czech Republic  
Průvodce po trackeru.

1,) Kde to vlastně jsem a co znamenají všechna ta slovíčka?
Tracker je sdružení několika fanatiků kteří se rozhodli na svém PC sloučit pár lidí stejného zájmu. Pracuje na principu P2P což v praxi znamená co jsem stáhnul měl bych vrátit. Poměr této mé snahy vyjadřuje RATIO (data odeslaná/data stažená). Toto bychom měli udržovat kolem číslice 1.

1a,) Jak si stáhnu torrent?
Kliknu na torrentv základním menu (index),
otevře se mi nový panel se seznamem torrentů na tomto trackeru. K výběru je tu vyhledávací okénko. Sem stačí jedno slovo z názvu ale bez diakritiky (háčky a čárky vynechat). Dám hledej a ukáže se mi seznam možností odpovídající mému zadání.
Po výběru buď v seznamu kliknu na zelenou šipku, nebo v otevřeném popisu torrentu  kliknu na název vedle položky "torrent". Otevře se další okno a tam jen odsouhlasím stažení.
Nutné je mít instalovaného klienta (uTorrent v.2.2.1, ke stažení ZDEa správně nastaveného. Nastavení je:"TADY."Nepoužívejte uTorrent verze 3*** Lze i jiné schválené.)
Důležité je po stažení nechat torrent tam kde je a pro svoji potřebu jej překopírovat do jiné složky. Některé přehrávače totiž dokáží porušit původní torrent natolik, že už nejde seedovat zpět!!!!

2,)Vše se zde financuje na základě dobrovolných příspěvků (za které jsou jisté výhody) . Mělo by být prestižní záležitostí každého člena rodiny trackeristů, přispět byť i jen malou částkou ale pravidelně. Platí se z toho jednak různé pronájmy "Hostingy" elektrika ale také se kupují nové komponenty které potom snáze uspokojí rozrůstající se rodinku.  Nedostatek financí vede k improvizacím a nezbytným pádům.

3,) Nyní k vlastním slovíčkům:
RATIO už jsme si vysvětlili, odvíjí se od něj skoro vše neboť vyjadřuje postoj.
UPLOAD je množství dat které jsem na tracker odeslal ať už jako seedování stahovaného souboru,
nebo seedování vlastního torrentu.
DOWNLOAD je množství dat které jsem z trackeru stáhnul.Měrnou jednotkou je 1Gb= 1024Mb.
SEEDER je ten kdo torrent má a nabízí jej ostatním ke stažení
LEECHERS je ten kdo takový torrent stahuje na své PC.
TORRENT je malý soubor poskytující veškeré informace o daném souboru. Protože je malý,
snadno a rychle se přenáší mezi trackerem a uživateli.
KLIENT další nutný program (většinou uTorrent ale i podobné) který právě podle informací obsažených v torrentu určí odkud a komu se vlastní soubor bude odesílat. Vlastní film, hra, SW a pod. už potom tečou přímo mezi klienty(uživateli) bez trackeru. Ten jen kontroluje správnost spojení a počítá ona přenesená data. Tím se na jeden torrent může připojit nekonečné množství klientů (čím víc, tím líp) kteří si vyměňují stahovaná data mezi sebou. Klient se stará o to aby každý dostával jiný díl dat a jejich vzájemnou výměnou potom narůstá mnohonásobně rychlost přenosu.

4,)Tady bych zmínil ještě jednu důležitou vlastnost našeho připojení k Netu. Jsme buď  
AKTIV, to znamená, že máme otevřený port pro obousměrnou komunikaci. Nastavuje se na routeru. K tomu je nutné mít "veřejnou IP" (většinou za příplatek). Nebo jsme PASIV bez otevřeného portu. Jak na tom jsem zjistím:TADY klikni.
Co z toho pro nás plyne:
Pokud máme to štěstí a jsme už AKTIV, potom stahujeme ode všech připojených klientů (userů). Čím
víc připojených, tím vyšší rychlost stahování. Taky cokoliv na tracker uploadneme, okamžitě mohou stahovat všichni useři.(Uživatelé)
Pokud ale jsme v roli PASIV pak jsou naše možnosti silně omezené. Spojíme se pouze s AKTIVEM

(od PASIVa stahovat ani mu odesilat nemůžeme). To se projeví v pomalejším nárustu uploadu menším seedování ale i obdobím, kdy k nám nic nepoteče.
Z tohoto hrubého výčtu je patrné, že AKTIV je v nesporné výhodě. Obzvláště když z průzkumu plyne, že až 2/3 všech uživatelů jsou právě v roli PASIVa.
Ještě jednou a graficky:   AKTIV<>AKTIV i PASIV
PASIV<>AKTIV.

V případě, že nemáte možnost být AKTIV je tu ještě možnost aktivovat TEREDO.
Jak na to vám pomůžou následující řádky.
Stáhněte a rozbalte si tento script:http://www.utorrent.cz/help/Teredo.rar.
V uTorrentu povolte instalaci tereda.
Potom spusťe tento script jako správce a dle nabídky zvolte vhodné číslo.
Script je snadno pochopitelný. Pak už jen restartujte PC a je-li vše v pořádku mělo by v uTorrentu v "záznamech" být toto:
[2019-04-08 13:19:50]  IPv6 is installed
[2019-04-08 13:19:50]  Got Teredo Address: Zde vaše IPv6

Snad je to pro všechny pochopitelné.

A komu to ještě není jasné může si o tom počíst víc TADY

Pro zdatnější tu je odkaz jak na to. Je sice pro konkrétní modem a zhruba to platí všude.

Aktivem se Zyxel (klikni)

5,)ANNOUNCE= jedinečné identifikační číslo právě vámi nahozeného torrentu.
SB=seedbody jsou body které tracker automaticky připisuje za každý torrent který máte ve svém KLIENTu aktivní a má announci tohoto trackeru. Získáváte 1SB za každou hodinu a torrent.SB lze potom směnit za UPLOAD a tím si podstatně vylepšit RATIO. SB lze i koupit za světlemodré body. Tyto dostanete pokud se rozhodnete náš společný tracker podpořit formou dárcovské SMS. Částky nejsou tak drastické aby vás finančně zatížily. Jejich výše a postup naleznete pod tlačítkem bodový systém. Nejvyšší možná SMS je za 99,-Kc.

6,) Co dělat když rychle potřebuji zvýšit RATIO?

Stačí si za SMS zakoupit potřebný počet Bodů (funguje to obratem) a ty směnit za SB a ty opět za UPLOAD a stahujeme dál.
Nově je tu možnost nahodit torrent větší jak 500Mb. Za něj obratem dostanete 0,5Gb uploadu což také zvýší ratio.

7,) Jak postupovat v případě že se rozhodnu i já přispět do společné studnice torrentů a rozhodnu se pro upload?
Jako první si otevřu stránku torrenty, dám vyhledat vše a do pole hledat napíši jedno slovo z názvu filmu bez háčků a čárek. Pokud daný film už na trackeru je, objeví se kousek níže. Pak zkontrolujeme zda daný film je shodný nebo podobný (daty) s naším. Pokud ano již jej nahodit nemůžeme (Duplicita) Má-li ale jiný zvuk (CZ 2,0 a my máme CZ 5,1) pak to duplicita není. Stejně tak i jde-li o podstatně jinou velikost. Nebo je-li nahozeno AVI a vy máte DVD.
Pokud film v seznamu není, potom si vyhledáme příslušnou šablonu. Zde je moje šablona pro AVI:

šablona s BBcody (klikni) Kopíruji do poznámkového bloku nemění totiž BBcode a nic nepřidává.
Pokud je to pro vás komplikovaná šablona pak zde jsou klasické:
šablony (klikni)
Najdeme svůj film, přesuneme jej do složky, kam budeme dávat jen filmy určené pro tracker (pro přehled). V KLIENTu (uTorrent a pod) dáme vytvořit torrent. Ještě potřebujeme tzv ANNOUNCI Ta je pro náš tracker  "http://tracker.badgateway.cz/announce.php"  Torrent rovněž doporučuji ukládat
samostatně( vlastní soubor). Osobně mám vytvořenou složku "Filmy tracker" a složku "Torrents". Při vytváření si dáme pozor zda je zaškrtnuta volba seedovat a privátní torrent.
Po vytvoření torrentu jej uložíme viz výše. potom okno zavřeme a v dokončených torrentech, kde bude svítit červeně jej zatím stopneme.
Vrátíme se k naší šabloně. Na internetu otevřeme http://www.csfd.cz/ Zde vyhledáme náš film a vše potřebné odtud opíšeme (zkopírujeme) do políček šablony.
Pak ještě potřebujeme výpis Mediainfo. Ten si stáhneme třeba odtud:
Mediainfo (klikni)
Program se instaluje. Je v něm český jazyk a tak práce je snadná. Volíme formu text. Načteme film (u DVD první VOB velikosti 1Gb +-).Po jeho načtení pravým myšítkem dáme vybrat vše a kopírovat. Přepneme se na upload a do kolonky "Mediainfo" dáme vložit.
Pak už jen na trackeru zvolíme upload a do předepsaných polí vložíme co jsme získali.
Image vkládáme tak, že si je prvně někde z NETu stáhneme do PC ve formátu jpeg a odtud zkopírujeme tlačítkem "Vybrat soubor" do uploadu. Obrázek by neměl být větší jak 640x480 bodů ale ani příliš malý.
Pečlivě zkontrolujeme a dáme odeslat. Chvíli to trvá, poté si klikneme na stahnout PIN.
Ten bude směřovat do našeho klienta k právě vytvořenému torrentu, dáme OK a nyní náš, již aktivní (zelený) torrent označíme dáme vlastnosti a první, neúplnou, announci smázneme. zavřeme, klikneme na start a počkáme na schválení a už seedujeme.


Závěrem vám všem přeji mnoho dobrých torrentů a hlavně pocit že vám tu rozumíme a v případě potřeby pomůžeme v nesnázích.
Váš AdminTeam..

Poslední editace : Jerry at 11/07/2020 13:31:01


_______________________________________________


top

Odeslat #2
Jerry (Administrator)
27/05/2011 01:36:45
(578 weeks ago)

Ratio: 722.01
Příspěvky: 114
Czech Republic  
To je vše a doporučuji číst. Předejdete zbytečnému tápání a dotazům.


_______________________________________________


top

locked Téma je zamčeno; Nové odpovědi nejsou přístupné.