Anketa

Užitečné návody

Užitečné odkazy
Detaily Torrentu
Název Zapomenuta kolonie v srdci Evropy (2016)(CZ)[TvRip][1080p]
Torrent Zapomenuta kolonie v srdci Evropy (2016)(CZ)[TvRip][1080p]
Žádost o ReSeed
Info Hash 56fcbf84eb63eec7415f2d4ef4da7a6faee614d3
G+
Obrázek
Popis Přeložený název: Zapomenutá kolonie v srdci Evropy
Originalní název: Herrenmenschen für den Kaiser - "Ober-Ost" - Die vergessene Kolonie
Jazyk: CZ
Titulky: Ne
Délka: 53 min
Rok vydaní: 2016
Žánr: Dokumentární / Historický
Země: Německo
Aktiv / pasiv: aktiv
Odkaz na CSFD: https://www.csfd.cz/film/543904-zapomenuta-kolonie-v-srdci-evropy/

Popis:
Za první světové války vznikl v Pobaltí zvláštní státní útvar pod názvem Ober Ost. Po porážce ruské armády sem Němci vstoupili téměř jako osvoboditelé, byli odhodláni zaostalou zemi modernizovat a kulturně pozvednout, aby ji v rámci válečného úsilí nakonec zcela zotročili a několik let co nejhruběji vykořisťovali...

Vilnius je metropole Litvy, která je dnes členem Evropské unie. Na počátku dvacátého století se Litva stala hračkou mocností. Během první světové války byl Vilnius, tehdy známý jako Vilna, součástí již zapomenutého státu Ober Ost. Bylo to jediné větší město této zěmě, vojenského státu založeného Paulem von Hindenburg a Erichem Ludendorfem, Ober Ost zabíral území dnešní Litvy, části Lotyšska a Běloruska. Vykořisťování a nucené práce zde byly na denním pořádku. Tento vojenský experiment měl jen krátkodobé trvání od roku 1915 do roku 1918.

Ovšem pro pochopení následující historii německého dobývání východní Evropy nacisty je důležité tuto kapitolu znát. Před první světovou válkou bylo v Evropě dlouhé období míru. Jenže napětí mezi mocnostmi bylo zřetelné. Ober Ost je v historii Německa důležitý ze dvou důvodů. Za prvé nabízí jeden z nejextrémnějších příkladů toho, jak se první světová válka zasloužila o radikalizaci Německa a jak tato totální válka zavedla zemi novým, brutálním a nelítostným směrem.

Za druhé stát Ober Ost nabízí klíčové spojení mezi starým imperiálním režimem císaře Viléma II. a plány Adolfa Hitlera ohledně východu o dvacet let později.(TV Prima)
1 file
Screenshot
Kategorie Dokument
Hlasování
  • Currently 0.00/5
Rating: 0.0 out of 5.0 (Votes: 0) For your upload!

Velikost 1.26 GB
Datunm přidání 20/09/2020
Rychlost 0 KB/sec
Down 6 krát
peers seeds: 2, leechers: 0 = 2 peers
Report


Bez komentářů...